Emitator optic EO 2

imagine

Descriere functionala

Date tehnice generale   EO 2 - 19 EO 2 - Bosch
Dimensiuni L x l x H   483 x 217 x 44 mm 250 x 40 x 100 mm
Greutate   aprox.  3,800 Kg aprox. 0,745 Kg
Gama temperatura operare   -25–+70 grd. C -25–+70 grd. C
Putere absorbita   17 VA, alimentare locala 17 VA, telealimentare
Tensiune de alimentare   220 Vac , 50Hz 24 Vdc
Conexiuni: intrare conector F (75 ohm) conector F (75 ohm)
  punct masura conector F (75 ohm) conector F (75 ohm)
  optic FC/APC; E2000/APC FC/APC; E2000/APC
Carcasa   rack 19 – cutie Bosch
Caracteristici tehnice
Putere optica de iesire: laser DFB 2 mW 2 mW
Gama frecventa   5–860 MHz 5–860 MHz
Nivel RF la mufa test   70 dBµV 70 dBµV
Lungimea de unda   1310 nm; 1550 nm 1310 nm; 1550 nm
Input return loss   min 16 dB min 16 dB

imagine imagine
Schema bloc emitator optic EO 2 – 19, EO 2 - BOSCH Schema de montaj emitator optic
EO 2 – 19